Talia Makina Talia Makina Talia Makina Talia Makina Talia Makina

TLA - 300 - S

SPAGETTİ MAKARNA MAKİNASI

TLA-S 300    

         Bu model spaghetti makinası ile saatlik 300 Kg kuru paketlenmeye hazır makarna elde edilir.Spagetti makarna üretim akışı 24 saat olarak planlandığından dolayı.TLA-S 300 model spaghetti makinası günlük maksimum 7200 Kg kuru paketlenmeye hazır spahetti makarna üretir.

SPAGETTİ MAKARNA ÜRETİM ÜNİTESİ

         Makarnanın hammaddesi olan irmik,hammadde olarak kullanılan durum buğdayının öğütülmesi  ile elde edilir .İrmik ve suyun karışımı ile elde edilen spagetti makarna hamuru otomatik olarak tekneye dökülür. Daha sonra her bir spaghettinin çıktığı dikey kafada bulunan dogrusal kalıp gözlerine gönderilir. Burada spaghetti şeklini alan makarna kurutma yolculuğuna başlamak için ön kesme ünitesine gönderilir

Teknik Özellikler;

Un besleme ünitesi

Un dozajı vida beslemesi

Su Dozajlama Ünitesi

Yeni model paslanmaz çelikten Santrifüj Premixer ’TLA-P’’ .

Paslanmaz Çelik Çift Mikser

3 kupalı kapsül

Hizalı dikdörtgen kalıplar

Isı ünitesi

Hız kontrol dişlileri

Çift Dikdörtgen Kalıp

Çapında Baskı Silindirleri

Vakum Mikseri

ÖN KESME ÜNİTESİ

         Spagetti makarnanın kalıptan şeklini alarak çıktıktan sonra, bu ünitede otomatik olarak kurutmalara gönderileceği alüminyum mastarların üzerine asılır. Alüminyum mastarların üzerine serilen spagettilerin aynı zamanda boy ölçüleride burada otomasyon sistemi üzerinden otomatik olarak ayarlandıktan sonra ’’Zone’’ olarak adlandırlan kurutma bölümlerinin ilki olan ’’Zone-1’’ bölümüne gönderilerek kurutma yolculuğuna başlatılır.

SPAGETTİ ÖN KURUTMA ÜNİTESİ  ZONE-1

         Spagetti makarna’nın ön kurutması için dizayn edilen bu bölüm bir etap bir tünelden oluşmaktadır.Bu ünitenin dış izalasyonu polyester paneller tarafından sağlanır. Bu paneller tamamen açılabilen sisteme sahiptirler. Tüm iskelet paslanmaz kromdan imal edilmiştir.  

SPAGETTİ KURUTMA ÜNİTESİ  ZONE-2

         Spagetti makarna’nın kurutması için dizayn edilen bu bölüm 3 etap bir tünelden oluşmaktadır.Bu bölümün dış izalasyonu polyester paneller tarafından sağlanır. Bu paneller tamamen açılabilen sisteme sahiptirler. Tüm iskelet paslanmaz kromdan imal edilmiştir.

SPAGETTİ KURUTMA ÜNİTESİ  ZONE-3

         Spagetti makarna’nın kurutması için dizayn edilen bu bölüm 3 etap bir tünelden oluşmaktadır.

Spagetti makarna bu ünitenide  buhara ihtiyaç duymaktadır. Bu ihtiyaç otomasyon sistemi tarafından otomatik ’’sistem on off’’ olarak kumanda edilir. Bu ünitenin dış izalasyonu polyester paneller tarafından sağlanır.  Bu paneller tamamen açılabilen sisteme sahiptirler. Tüm iskelet paslanmaz kromdan imal edilmiştir.

SPAGETTİ KURUTMA ÜNİTESİ  ZONE-4

         Spagetti makarna’nın kurutması için dizayn edilen bu bölüm 9 etap bir tünelden oluşmaktadır.

Spagetti makarna bu ünitenide  buhara ihtiyaç duymaktadır. Bu ihtiyaç otomasyon sistemi tarafından otomatik ’’sistem on off’’ olarak kumanda edilir. Bu ünitenin dış izalasyonu polyester paneller tarafından sağlanır. Kurutma işlemi bu ünitede son bulur. Bu paneller tamamen açılabilen sisteme sahiptirler. Tüm iskelet paslanmaz kromdan imal edilmiştir.

SPAGETTİ SOĞUTUCU ÜNİTESİ  ZONE-5

         Spagetti makarna’nın kurutmadan sonra soğutulması için dizayn edilen bu bölüm 2 etap bir tünelden oluşmaktadır.Bu bölümün dış izalasyonu polyester paneller tarafından sağlanır. Bu paneller tamamen açılabilen sisteme sahiptirler. Tüm iskelet paslanmaz kromdan imal edilmiştir.

SPAGETTİ SOĞUTUCU  ÜNİTESİ  ZONE-6

         Spagetti makarna’nın kurutmadan sonra soğutulması için dizayn edilen bu bölüm 2 etap bir tünelden oluşmaktadır.Bu bölümün dış izalasyonu polyester paneller tarafından sağlanır. Bu paneller tamamen açılabilen sisteme sahiptirler. Tüm iskelet paslanmaz kromdan imal edilmiştir.

ARKA KESME ÜNİTESİ

         Spagetti makarna  ön kurutma, ana kurutma, sogutma işlemlerini tamamladıktan sonra nihai boyunu alacağı bu üniteye gelir. Bu ünite ters rotazyonlu yüksek devirli dairesel bıcaklardan oluşur. Kauçuktan imal edilen besleme bant taşıyıcıları spagettiyi kesici disklere taşımak için çentikli yapıya sahiptir.

TERMAL ISI KONTROL MERKEZİ 

Makarna Makinasının ihtiyaç duyduğu bütün sıcak su bu üniteden karşılanmaktadır.

Şirketimiz hattın alt yapısını alıcının kullanım tercihine göre hazırlar.
(dogal gaz, fuel oil, kömür, elektrik)